Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Boříme mýty o malování pokojů

1.12.2013, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Myslíte si, že se má vymalovat byt jenom v létě nebo že Savem odstraníte plíseň napořád? Že tapety jsou dávno out a že je lepší si vymalovat sám, protože malíři udělají nepořádek a odfláknou svou práci? Nenechejte se napálit, jedná se pouze o mýty. A já je vyvrátím.

V zimě se nemaluje!

Přijde vám malování pokojů v zimě nesmyslné? Já ho naopak doporučují. Není pravdou, že se po malování musí dlouho větrat a že kvůli nízkým teplotám budou zdi pomalu schnout a časem plesnivět. Suchý vzduch v kombinaci s vytápěnými pokoji je pro malování ideální. Nátěr schne rychleji a někteří malíři připouští, že se díky teplým stěnám životnost nátěru prodlužuje. Není pravdou, že musíte hodně topit a zároveň větrat, moderní barvy již nezapáchají a nejsou zdraví škodlivé. Další výhodou malování v zimě je i výrazně nižší cena v případě, že se rozhodnete si na malování objednat malíře odborníky. Přečtěte si další výhody malování v zimě.

 

Malujte v zimě, malování v zimě má mnoho výhod

Biocid odstraní plíseň na zdi napořád

Plíseň se na zdech objevuje na místech, která jsou hodně vlhká. Kromě toho, že plíseň vypadá nevzhledně, výpary působí negativně na naše zdraví. Nepříjemný zápach plísně způsobuje vznik alergií a astmatu, poškozuje sliznici dýchacích cest, dráždí oči i pokožku a může vést k závažným onemocněním. Proto je potřeba s plísní bojovat.

Jedním ze způsobů, jak se plísně zbavit je použití biocidního přípravku (např. Savo), který ale nezabere v každé domácnosti. Proto pokud jste biocid použili na stejném místě více než třikrát, doporučujeme podniknout další kroky, abychom se plísně zbavili. Upozorňuji na nutnost zeď renovovat. Původní malba by se měla odstranit až na omítku. Poté je potřeba zeď postříkat biocidním přípravkem a natřít první vrstvu penetračním nátěrem, ten je hodně důležitý. Následuje dvouvrstvé vymalování jakoukoliv barvou s přísadou jubocidu. Jak se zbavit plísně krok po kroku?

 

Tapety jsou out!

Právě naopak, tapety jsou opět v módě! Navíc vydrží déle než barva a na slunci neblednou. A také už dávno neplatí, že musíte mít vytapetované všechny stěny. S tapetami můžete kouzlit, fantazii se meze nekladou. Vyzkoušejte také fototapety na zeď, mezi nejoblíbenější motivy patří les, moře, New york a Paříž.

Mám pro vás pár praktických tipů, jak tapety lepit. Nejdůležitější částí je mít správně připravený podklad. Plochy musí být čisté a rovné, bez děr. Měli bychom si také dát pozor na teplotu vzduchu, ideálních je 19 stupňů, proto je vhodné vypnout topení, zavřít okna a zabránit průvanu. Při lepení tapet pak postupujeme od kraje ke kraji, štětkou naneseme lepidlo na zeď, přiložíme jednotlivé pruhy tapety a uhlazovacím válečkem vyhladíme. Přečtěte si kompletní návod na to, jak si doma vytapetovat.

Pokud se rozhodnete propojit malované a tapetované stěny, elegantním řešením jsou ozdobné lišty, které se nalepí po obvodu stěn. Po nalepení nechte tapety schnout nejméně 24 hodin. Lehce větrejte, ale dejte pozor na průvan, protože papír schne rychleji než lepidlo a mohlo by tak dojít ke zvlnění tapet ve spojích.

 

Úklid po malování je na celý den

Rozhodli jste se do malování pustit sami, ale děsíte se následného úklidu? Nebojte se, pokud se na malování správně připravíte, nezabere vám úklid celý den!

U malování platí, že příprava je nejdůležitějším krokem celého procesu. Urychlí a usnadní vám práci s následným úklidem. Veškerý nábytek odstěhujte z malovaného pokoje, popřípadě jej sestěhujte doprostřed pokoje a pečlivě vše zakryjte. Nezapomene přikrýt světlo, radiátory, zásuvky a okenní skla. Podlahu je lepší přikrýt igelitem dvakrát, druhá vrstva by ideálně měla být ze silnějšího materiálu. Na to pak položíme papírové kartony popřípadě staré povlečení nebo prostěradla, která zamezí tomu, aby ze seškrábané omítky vznikalo bahno. Podrobněji popisuji přípravu na malování v tomto článku.

Mezi každou fází malování je důležité zběžně uklidit. Pokud oškrabáváte původní omítku, nejprve ji smeťte z nábytku, osvětlení a oken. Zbytky z podlahy vysajte. Až poté naneste penetrační vrstvu a dvě vrstvy barvy. Jakékoliv fleky barvy ihned utřeme suchým hadříkem popřípadě po zaschnutí oškrábeme. Rámy oken a dveří, které mohou být při pečlivé přípravě jako jediné zašpiněné, se čistí snadno. A pokud se přece jenom něco při přípravě zvrtlo, můžete se vždycky obrátit na úklidovou agenturu.

MALÍŘI NATĚRAČI CZ místnost k malování připraví a po sobě i uklidí

 

Každý malíř nadělá vždy strašný nepořádek

Pokud jste se rozhodli si na malování přizvat profesionální malíře, zjistěte, zdali do ceny malování patří i příprava místností vůči zašpinění. V naší firmě je příprava k malbě samozřejmou součástí práce, u jiných si za ni musíte připlatit. Je důležité tuto informaci zjistit dříve, než se s firmou domluvíte a než se pustí do práce, abyste měli dostatek času si prostory sami připravit. Rozhodně tedy neplatí, že všichni malíři udělají takový nepořádek, který uklízíte celý den.

Abyste předešli zklamání z výsledků, nejprve si něco zjistěte o firmě a její pověsti. Neplatí, že každý, kdo o sobě tvrdí, že je malíř, odvede dobrou a pečlivou práci. Stačí se podívat na internetové diskuze, jsou plné nespokojených reakcí. Proto si určitě malíře nevybírejte pouze na základě ceny! Ani nejdražší malíř neznamená, že je nejkvalitnější, můžete být naopak jeho výsledkem velice zklamaní. Vyplatí se pročíst reference vybraných malířů. Mnohým firmám vyjádření o spokojenosti zákazníků na webových stránkách chybí, těm se vyhýbejte, pokud nemáte slovní doporučení vašich známých. Také se podívejte na fotografie předešlých prací a na dosavadní praxi malířů. Čím delší, tím samozřejmě lepší, ale mělo by se jednat o minimálně 3 roky aktivního malování.


Je výhodnější si vymalovat sám

Potřebujete vymalovat interiér a rozhodujete se, zdali si objednat profesionální malířskou firmu nebo si vymalovat sám? Přinášíme vám kalkulaci nákladů.

Nejprve byste si měli zjistit celkovou plochu stěn, které chcete malovat. Ta se vypočítá podle vzorce (šířka + délka x 2) x výška + 4 x délka, plocha stropu pak délka x šířka. Podle velikosti si pak koupíte množství barvy. To záleží i na počtu nanesených vrstev, o kterém rozhoduje hlavně podklad. Jestli se původní nátěr loupe, je potřeba jej seškrábat, případné nerovnosti povrchu stěn zatmelit nebo srovnat broušením. První vrstvu pak natřeme penetračním nátěrem, až poté následují dvě barevné vrstvy.

Pokud sečteme cen potřebných pomůcek a barvy potřebné pro byt s rozlohou 50 m2, malování bude stát necelých čtyři tisíce korun. K ceně musíme připočítat i čas strávený malováním. Průměrně trvá celý proces neprofesionálovi až 4 dny. Při výpočtu, kolik zaplatíte malířovi, jsme vycházeli z našeho ceníku malířských prací. Stejně velký byt by vymalovali za zhruba šest tisíc. Nátěr je hotový za 1 den i s hrubým úklidem. Používáme tenké vrstvy kvalitní otěruvzdorné barvy, která vydrží bez oškrabání až 15 vrstev, což zaručí dlouhodobě perfektní vzhled vymalovaných stěn.

Sami vidíte, že cenový rozdíl není veliký. Dost často se také stává, že se něco při malování zvrtne a celý proces musíte opakovat. U velkých interiérů je rozhodně výhodnější si pozvat profesionály

Sleva pro důchodce na malířské práce

 
 
 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies